Torrent Hızlandırıcı // uTorrent Hızlandırma %100 Çalışıyor

admin tarafından 6 sene önce yazıldı, Birçok kez görüntülendi ve 5 yorum yapıldı.

Torrent Hızlandırıcı // Torrent Hızlandırma %100 Çalışıyor

Torrent Hızlandırıcı // uTorrent Hızlandırma %100 Çalışıyor

Merhaba sevgili kralhile.org takipçileri,

Torrent kullanımı son zamanlarda oldukça arttı.Ancak çoğu arkadaşımızın indirme hızı yeterli olmuyor.Yavaşlıktan şikayet eden birçok arkadaşımız var. Bizde bu arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek adına Torrent hızlandırıcı anlatımını yapacağız.Bundan böyle yavaşlıktan şikayet eden arkadaşlarımız hızın arttığını kendi gözleriyle görebilirler.Detaylı bir anlatım olması açısından resimlerle destekleyeceğim.Şimd torrent hızlandırıcı nasıl yapılır hangi ayarlar gereklidir bunlara bir bakalım.Sizinle aynı hızda internet bağlantısına sahip olan bir başka kişiden daha hızlı indirme yapabildiğinizi görebilirsiniz.

 

Şimdi gelelim ayarları öncelikle utorrent bağlantı sekmesi ayarı düzenleyelim.

utorrent-ayar

Resmi dikkatlice inceleyerek ayarlara biz göz atın.Gelen bağlantılar için kullanılan port kısmını 10000 nin üzerinde bir değerle ayarlamamız gerekiyor.

“UPnP port haritalama etkin ve NAT-PMP port haritalama etkin”

Yukarıda belirtilen portu routerlerımızdan yönlendirmişsek ya da sizin bilgisayarınız router olmadan ara sıra internete kendiliğinden  bağlanmakta ise bu seçenekleri seçmeye işaretlemeye gerek kalmıyor..Aksi halde ise 2sini de işaretlemeniz gerekiyor.

Her başlangıçta rastgele bir port seç

Bu seçeneğin faydası ise şudur.Bu seçenek program her açıldığında oto olarak sizin kullandığınız porton değiştirilmesini sağlamaktadır.Bunun bize herhangi bir yararı bulunmuyor.Bu nedenle bu seçeneği kaldırabilirsiniz kapatabilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarına ekle

Eğer programınızda bu seçenek aktif bir haldeyse Windows güvenlik duvarı için Utorrent in bağlantı kurmasına izin veren bir kural olmuşturmaktadır.Bunu Windows Güvenlik Duvarı aktifse seçiyoruz.

Band Genişliği sekmesi ayarları:

utorrent-e-ince-ayar2con

En yüksek gönderme hızı

Şimdi gelelim bu bölümdeki ayara.Bu bölümü nasıl ayarlamanız gerekiyor nasıl değer vermeniz gerekiyor bunu belirtelim.Bu değeri gönderme hızınızın en az üçte biri, en fazla üçte şeklinde değer veriyoruz ve ayarlıyoruz.

Genel en fazla bağlantı sayısı

Buraya girilmesi gereken en ideal değerleri yine sizlere verelim. Gönderme hızınızın (Kbps cinsinden ör. 256Kbps) %80′i iyi bir sonuç verecektir.

Her torrent için bağlanılacak en fazla eş sayısı

Bu bölümde yine kullanılması gereken en ideal değerleri yine size sunalım.Genel en fazla bağlantı sayısı bölümünde verdiğiniz değerin yaklaşık üçte biri iyi bir sonuç verecektir.

Her torrent için gönderme yuvası sayısı

Bu bölümde kullanacağımız en iyi değerler ise şu şekilde olacaktır.En az 3 olmalıdır. Eğer bağlantınız hızlı ise yükseltebilirsiniz.

BitTorrent sekmesi ayarları:

utorrent-e-ince-ayar3con

Protocol Encryption

Eğer servis sağlayıcınız torrent trafiğini kısıtlıyorsa bu değeri Etkin ya da Zorlu yapmanız indirme hızınızı arttıracaktır.

Buradaki diğer ayarları ise varsayılan değerlerinde bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer öneriler

Güncelleme

Torrentinizi elinizden geldiğince güncel tutmaya çalışın. Yeni yapılan ayarlar özellikler yeni sürümlerde olduğundan indirme yaparken daha hızlı indirme yapabilirsiniz. Sizlere mümkün olduğunca detaylı şekilde torrent hızlandırma işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.Bizce yeterince detaylı bir altım oldu.Sizin için en açıklayıcı şekilde konuya bilgileri dahil ettik.Ayrıca ilerleyen konularımızda sizler için en güncel torrent trackerlar için paylaşım yapacağız.Kralhile.org adresini takip ederek daha nice yararlı paylaşımlara göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 5 )
 1. emre diyor ki:

  abi cok isime yaradi saol

 2. Hüseyin diyor ki:

  Herkesin Bu Bilgiyi Görmesi Lazım 250 kB/s’de İndirirken 1.2 mB/s de İndiriyorum Eline Sağlık.

 3. ahmetakyüz diyor ki:

  çok sağol kardeşim çok işime yaradı

 4. berkay diyor ki:

  saol kardeşim uçtu 700 lere allah senden razı olsun

 5. Alperen diyor ki:

  500 le indirirken 40 a düştü :(


Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema: Sipsi V2